Belediye Sitesi
  • Haber Başlık : Sn.Başkanımızın Mevlid Kandili mesajı
  • Haber Konu : Sn.Başkanımızın Mevlid Kandili mesajı
  • Haber Tarih : 19.11.2018
  • Yazar : Admin
Haber Hakkında
Sn.Başkanımızın Mevlid Kandili mesajı
Peygamber efendimizin doğumu, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır diyen Başkan, İnsanlık alemine bir kurtuluş müjdesi olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V)’in doğum günü olan Mevlid Kandili Milletimizin ve İslam aleminin en önemli ve vazgeçilmez günlerindendir. Bir çok mucizeyle dünyaya teşrif eden, alemlere rahmet olarak gönderilen örnek insan, insanlığın ufkunu aydınlatmıştır, dedi.
Belediye Başkanı, Bu mübarek geceler O’nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlardır, diyerek mesajının devamında şunları ifade etti: O’nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, ilçemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin kutlu doğum gününde, tüm İslam aleminin, milletimizin, ve ilçemizdeki tüm vatandaşlarımızın mevlid kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum, dedi.
Fotoğraf Fotoğraf Fotoğraf Fotoğraf
Hızlı Menü